Nowelizacja ustawy o OZE
Nowelizacja ustawy o OZE

Nowelizacja ustawy o OZE

Inwestycją we własną elektrownię słoneczną interesują się już miliony przedsiębiorców w całej Polsce.

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji ukazał się projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, który przez branże określany jest jako nowe otwarcie dla małej energetyki. Zmiany mają wejść w życie jeszcze w wakacje!

Nadchodząca nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii regulować ma szereg kwestii, które związane są z rozwojem zielonej energetyki. Najbardziej interesujące są jednak zmiany odnoszące się do mikroinstalacji. Kluczową zmianą jest rozszerzenie definicji prosumenta. Dotychczas prosumentem w rozumieniu ustawy o OZE mogły być jedynie podmioty, które produkowały energię na własne potrzeby, niezwiązane z prowadzoną działalnością gospodarczą. W efekcie prosumentem nie mogły być przedsiębiorstwa, a co za tym idzie wyłączone były z korzystnego systemu opustów.

Sytuacja ma się jednak zmienić już w te wakacje, bowiem projekt ustawy zmieniającej ustawę o OZE rozszerza definicję prosumenta także o przedsiębiorstwa. Oznacza to, że już wkrótce instalacje fotowoltaiczne pojawią się na dachach milionów mikro, małych, średnich, a także dużych przedsiębiorstw w całym kraju.

Jest to tym bardziej prawdopodobne, ze względu na fakt, iż analitycy rynkowi jednogłośnie zapowiadają dalsze podwyżki cen energii, które w styczniu 2020 mogą wynieść nawet 40% rok do roku. Jeżeli przedsiębiorcy nie zareagują dostatecznie szybko na nadchodzące zmiany, mogą stracić swoją konkurencyjność względem innych firm, które odpowiednio wcześniej zadbały o zabezpieczenie swojego bezpieczeństwa energetycznego.

 

Jeżeli chcesz zabezpieczyć swoją firmę przed gwałtownymi skokami cen energii elektrycznej skontaktuj się z nami. Dzięki własnej elektrowni słonecznej nie będziesz musiał nigdy więcej przejmować się zawirowaniami na rynku energii.

Używamy ciasteczek zgodnie z regulaminem dostępnym >tutaj< Rozumiem